دانلود کد Source ساخت افزونه جعبه مخصوص درج مطلب یا کد

استاندارد

برای دانلود source ساخت جعبه مخصوص درج مطلب در سایت یا وبلاگ بر روی آیکن یا متن دانلود زیر کلیک کنید.

بخش دانلود کد و آموزش ساخت جعبه مخصوص درج کد یا متن  مورد نظر خود در وب خود:

 • بخش دانلود:

 • Version: 1.3

……………..

 1. download

 1. ابزار ساخت دکمه دانلود

 

دانلود کد Source مسدود کردن یا فیلترکردن موقت وب

استاندارد

دانلود کد سورس مسدود یا فیلترکردن موقت سایت یا وب

توجه: این کد فقط به صورت موقت از نمایش وب شما جلوگیری می کند، و زمانی که این کد را از تنظیمات خود پاک کنید تمام محدودیت ها از بین می رود و سایت شما به حالت اول برمی گردد، پس نگران هیچ چیز نباشید ، در صورت بروز هرگونه مشکل یا ایراد به پشتیبانی سایت ما مراجعه کنید.

 • برای دانلود بر روی آیکن یا متن دانلود زیر کلیک کنید

بخش دانلو:

Version: 1.8

……………..

download


ابزار ساخت دکمه دانلود


 

کد افزودن آیکن عکس مورد نظر به نوار وبلاگ یا سایت

استاندارد

ابتدا توسط سایت های آپلودر عکس زیر عکس مورد نظر خود را در هر سایزی بدون هیچ محدودیتی آپلود کرده،سپس لینک عکس آپلود شده را در محل درج شده ی کد قرار داده و این کد را در قسمت ویرایش قالب سایت خود ، زیر head وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید.

توجه: کسانی که از سیستم وردپرس استفاده می کنند ، نیازی به این کد ندارند.

آپلود عکس با سایت آپلودر mediaFire

آپلود با سایت آپلود عکس نایت اسکین

آپلود با سایت آپلود عکس ایکس آپ

آپلود عکس با سایت آپلود سنتر

 

آموزش اسکرین شات گرفتن از مطلب در ویندوز ۷

استاندارد

 

آموزش اسکرین شات از مطلب

 

 

 

 

 

 

قبل از اینکه بخواهید در مورد این تیتر نظری بدهید باید بگوییم، ما هم مثل شما می دانیم تهیه اسکرین شات بسیار آسان است و تنها زحمت آن فشردن کلید PrtScrn روی صفحه کلید است. اما موارد و نکاتی هستند که بسیاری از کاربران عادی از آنها خبر ندارند. ترفندهایی که به شما کمک می کند، به طور مثال فقط از بخش که می خواهید اسکرین شات بگیرید.

تهیه اسکرین شات، به خصوص برای نویسنده های مطالب آموزشی آنلاین در حوزه فناوری بسیار کارایی دارد. آنها می توانند با عکس های تهیه شده از مطالبشان، فهم آن را برای کاربر آسان تر کنند. مسلما اندازه و فرمت عکس ها برای استفاده در سایت بسیار مهم هستند و هر سایتی ضوابط خاص خود را دارند.

به همین منظور، مطلبی که در ادامه مطالعه می کنید، چگونگی تهیه اسکرین شات مناسب را به اختصار برایتان توضیح می دهد.

اساس کار

شرط می بندم همه شما می دانید برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش کافیست کلید Print Screen یا PrtScrn را – بسته به نوع صفحه‌ کلیدتان –بفشارید. با توجه به نوع صفحه کلید شاید مجبور به نگه داشتن کلید وظیفه (FN) به طور هم زمان با کلید پرینت اسکرین باشید.

اما شاید تعداد زیادی از شما ندانند که با نگه داشتن کلید [ALT]، هم زمان با کلید پرینت اسکرین می توانید فقط از پنجره انتخاب شده اسکرین شات بگیرید. با این ترفند دیگر به بریدن یا به اصطلاح کراپ کردن عکس نیاز نیست و در زمان کاربر صرفه جویی می شود.

اسکرین شات ها کجا ذخیره می شوند؟

شاید جالب باشد بدانید در ویندوز ۷ با فشردن کلید اسکرین شات، عکس گرفته شده از صفحه در کلیپ بورد ویندوز ذخیره می شود. شما می توانید با مراجعه به آن بخش، عکس موردنظر را کپی و در فتوشاپ یا هر نرم افزار ویرایش عکس دیگری آن را paste و تغییرات لازم را روی آن اعمال کنید.

البته می توان بعد از فشردن کلید اسکرین شات، با کلیک هم زمان روی کلیدهای [CTRL] + [C] آن را کپی و دوبار با کلیک هم زمان روی کلیدهای [CTRL] + [V] آن را در ابزار ویرایش عکس paste کنید.

به این ترتیب می توانید با صرفه جویی در زمان، تغییرات لازم را روی فایل موردنظر پیاده کنید.

برای اعمال تغییرات، می توان از ویرایشگرهای عکس یا حتی نرم افزار Word استفاده کرد. اما پیشنهاد ما، استفاده از IrfanView است. این ابزار بسیار سبک اما قدرتمند است و تقریبا همه نیازهای شما همچون نمایش، کراپ، تغیر اندازه و دیگر فعالیت های ویرایش عکس را برآورده می کند.

خوب است عکس های تهیه شده از صفحه نمایش را بعد از اعمال تغییرات با پسوند PNG ذخیره کنید زیرا همان طور که از نام PNG به معنای «گرافیک های شبکه ای پرتابل» مشخص است، فرمتی اصلاح شده برای تبادل عکس ها در اینترنت است.

ابزار Snipping در ویندوز ۷

اگر استفاده از کلید اسکرین شات، Paste آن در نرم افزارهای ویرایش عکس و اعمال تغییرات لازم روی آنها برایتان آسان یا حتی جالب نیست و نمی خواهید به صورت دستی این کار را انجام دهید، می توانید از ابزار Snipping استفاده کنید. این ابزار در ویندوز هفت وجود دارد و می توانید به ترتیب زیر آن را پیدا و از آن استفاده کنید:

Start > All Programs > Accessories >Snipping Tool

با باز کردن این ابزار، می توانید از میان گزینه های مختلفی همچون free-form Snip، rectangular Snip (مستطیلی)، Windows Snip (مشابه کاری که با کلیدهای [ALT] + [PrtScrn] می کردید) و Full-screen Snip (همچون استفاده از کلید [PrtScrn]) یکی را انتخاب کنید.

اسکرین شات هایی که این ابزار تهیه می کند بسیار دقیق و درست تهیه می شوند و کیفیت خوبی دارند. به طوری که به روش دستی نمی توانید مثل آنها را تهیه کنید.

بعد از تهیه اسکرین شات، عکس گرفته شده در نرم افزار ویرایش عکس Snipping Tool در پنجره ای جداگانه باز می شود. در این مرحله می توانید با قلم های موجود چیزی روی عکس بنویسید، آن را هایلایت، ذخیره  یا برای استفاده در نرم افزار ویرایش عکس دیگری آن را کپی کنید.

البته همه این کارها را می توانید با همه ابزار ویرایش عکس همچون IrfanView هم انجام دهید.

بدون شک، حالا شما هم با ما موافقید که استفاده از Snipping Tool بسیار ساده تر، باکیفیت تر و دقیق تر از روش دستی ذکر شده در بالاست.

۵ ترفند برای داشتن اسکرین شات های باکیفیت

 1. ۱٫ از تغییر اندازه بپرهیزید

با تغییر اندازه عکس های اسکرین شات، کیفیت آنها پایین می آید و ممکن است پیکسل پیکسل شوند. در ضمن اینکه متن ها نیز خوانایی خود را از دست می دهند.

 1. ۲٫ عکس ها را کراپ کنید

با برش یا کراپ کردن عکس، بخش های نالازم و نامربوط را از تصویر خود خارج می کنید. برای این کار از کلیدهای [ALT] + [PrtScrn] برای اسکرین شات گرفتن از پنجره مورد نظر استفاده کنید و سپس در ویرایشگرهای عکس قسمت مورد نظر را کراپ و ذخیره کنید.

 1. ۳٫ روی عکس یادداشت نویسی کنید

منظور از یادداشت نویسی روی عکس این است که بخش های مهم یا جاهایی که نیاز به توضیح دارند را مثلا با کشیدن یک دایره یا نوشتن عبارت کوتاه یا حتی هایلایت کردن، مشخص کنید. این نوشته ها فهم عکس را برای کاربر آسان تر می کنند. حتی می توانید توضیحاتتان را روی خود عکس بنویسید.

 1. ۴٫ ویرایش عکس به بهترین نحو

برای داشتن اسکرین شات های با کیفیت و مفید حتما بعد از تهیه، آنها را در نرم افزارهای ویرایش عکس ویرایش کنید. به طور مثال فضاهای زائد واضافه را حذف کنید. این کار به کم شدن حجم فایلتان هم کمک می کند. اگر از نرم افزار IrfanView استفاده کنید، می توانید بخش های موردنظر را کپی و paste و به سبکی که می خواهید دوباره بچینید و ذخیره کنید.

 1. ۵٫ استفاده از نرم افزارهای اختصاصی برای تهیه اسکرین شات

نرم افزارهای اختصاصی بسیاری برای تهیه اسکرین شات در اینترنت وجود دارند. بعضی از آنها رایگان هستند و می توان به راحتی دانلودشان کرد. به طور مثال، Screenpresso وFastStone Capture 5.3 نرم افزارهای خوبی هستند که می توانید در این زمینه از آنها کمک بگیرید.

۱۰ روش برای تشخیص گوشی های اصل از تقلبی

استاندارد

در این گزارش با انواع دستگاه‌های تقلبی (Fake) و انواع کلاه‌برداری‌های موجود در بازار تلفن همراه و چگونگی تشخیص آنها آشنا خواهید شد تا احتمال از دست دادن مقدار قابل توجهی از سرمایه شما، با اقدامات متقلبانه برخی فروشندگان یا واردکنندگان در بازار کشورمان، به حداقل برسد.
کلاه‌برداری‌های حوزه خرید و فروش تلفن‌همراه را می‌توان در چهار بخش طبقه بندی کرد.

 • فروش دستگاه‌های کپی و های کپی به جای اصلی
 • فروش گوشی‌های کارکرده به جای نو
 • فروش گوشی‌های رفرش: (دستگاه‌های بازیافتی و تعمیراتی)
 • فروش گوشی‌های ریجستر نشده: (قاچاق)

مقدمه:

بسیاری از خریداران موبایل و دستگاه‌های هوشمند، با گوشی‌هایی که با قیمتی به مراتب پایین‌تر از قیمت اصلی به فروش می‌رسند مواجه شده‌اند به عنوان مثال در بازار، گوشی‌های پرچم‌داری مثل گلکسی S7 و آیفون‌ ۶S اپل حتی با قیمت ۳۰۰ هزار تومان هم وجود دارد اما درباره این که چگونه یک گوشی که حتی قیمتی بیش از دو میلیون دارد، با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود، تنها یک توجیه وجود دارد و آن وجود گوشی‌های تقلبی است.

گوشی‌های تقلبی که گاهی از آن‌ها با عنوان فیک یاد می‌شود، آنهایی هستند که اگرچه ظاهرشان تفاوتی با گوشی اصلی ندارد اما از نظر قطعات داخلی تماما از لوازم بی کیفیت و فاقد قدرت و سرعت لازم ساخته شده‌اند.

اکنون در بازار گوشی‌های موبایل که گفته می‌شود بیش از ۷۰ درصد گوشی‌های هوشمند آن قاچاق هستند بی شک شناخت گوشی‌های اصل از غیر اصل اهمیت ویژه‌ای دارد. در موارد متعددی ممکن است فروشنده بدون هیچ توضیح یک گوشی تقلبی با کیفیت پایین را با قیمت‌های اصلی در اختیار خریداران قرار دهد. اما برای تشخیص گوشی‌های اصل از تقلبی چندین راهکار وجود دارد که زمان خرید لازم است مورد توجه قرار گیرند.

روش‌های تشخیص گوشی اصلی از تقلبی

۱- اولین قدم خرید از مراکز معتبر است

با مراجعه به مراکز معتبر خرید تا حدودی می‌توانید از اصل، نو بودن و رفرش نبودن (دستگاه‌های بازیافتی و تعمیراتی) دستگاه خود اطمینان حاصل کنید و در صورت بروز تخلف هم با در دست داشتن فاکتور خرید می‌توانید از طریق مراجع ذی‌صلاح حقوق خود را پی‌گیری کنید.

۲- چک کردن بسته بندی دستگاه:

هیچگاه وسیله مورد نظر را با بسته بندی باز یا مخدوش تحویل نگیرید. اجازه دهید فروشنده در حضور شما بسته بندی دستگاه را باز کند. هر چند بسته بندی مجدد برای افراد سودجو امکان‌پذیر است ولی با رعایت تمام موارد ذکر شده در این مطلب، احتمال کلاه‌برداری تاحد زیادی کاهش می‌یابد.

۳- بررسی کد معروف IMEI:

كد IMEI در واقع بر‌گرفته از عبارت “International Mobile Equipment Identity” یا «شناسه بین المللی تجهیزات موبایل» است. هر گوشی جدیدی که ساخته می‌شود، باید یک کد منحصر به فرد ۱۴ رقمی داشته باشد که تا آخر عمر دستگاه با آن باقی خواهد ماند. این کد برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه کاربرد دارد. اگر گوشی‌تان گم یا سرقت شود، می‌توانید با دادن این کد به اپراتور، گوشی‌تان را مسدود کنید تا احیاناً از آن سوء استفاده نشود. پلیس هم معمولاً گوشی‌های دزدیده شده را با IMEI آن‌ها ردیابی می‌کند. سارقان حرفه‌ای برای جلوگیری از ردیابی دستگاه مسروقه imei دستگاه را تغییر می‌دهند.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برای بررسی IMEI دستگاه از منو تماس، کد # ۰۶ #*را شماره‌گيري كنيد. سريال اصلی گوشي يا IMEI روي نمايشگر ظاهر مي‌شود. اگر اين سريال با باركد روي كارتن و برچسب زیر باتري (در صورت امکان برداشتن باتری) مطابقت داشت، احتمالاً گوشي مورد نظر اصل است (برخي قاچاقچيان باركدهاي تقلبي روي كارتن مي‌چسبانند. اين گوشي‌ها به «چنج» يا تغييريافته مشهور است و به همين سبب نمي‌توان چنين كاري را راهي مطمئن براي تشخيص اصالت گوشي دانست).

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

۴- تایید اصالت دستگاه با بررسی کد IMEI گوشی در یکی از سایت‌های معتبر:

در مرحله بعدی به سايت‌ تحليل و تشخيص جهاني اصالت گوشی در وب برويد. به عنوان نمونه، نشاني اينترنتي يكي از اين سايت‌های معتبرwww.numberingplans.com است. در اين وبگاه، با كليك روي عبارت «ابزار تجزيه و تحليل شماره» يا Number analysis tools و ورود به صفحه بعدي، شماره سريالي را كه از طريق شماره‌گيري كد #۰۶#* روي نمايشگر گوشي ظاهر شده، در قسمت IMEI number analysis وارد كنيد.

مشخصات گوشي از جمله كشور سازنده، كارخانه، مدل و… مشخص خواهد شد. اگر اين مشخصات با گوشي مورد نظر همخواني داشت، مطمئن باشيد يك گوشي اصلي در دست داريد.

در ادامه به بررسی انواع و اقسام دستگاه‌های فیک (تقلبی) که در ابتدای بحث اشاره کردیم می‌پردازیم.

 • دستگاه‌های کپی و های کپی:

کشور چین به کپی کردن هر چیزی در قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلف مشهور است. معمولا بعد از معرفی آخرین دستاوردهای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی، شرکت‌های زیر پله‌ای (بدون مجوز) کشور مذکور شروع یه کپی کردن این محصولات می‌کنند. البته کپی کردن تکنولوژی در همه جای دنیا صورت می‌گیرد ولی منظور ما در این بخش کپی ظاهری کامل محصولات با نام تجاری شرکت‌های بزرگ، بدون داشتن مجوز و نظارت لازم است.
۵-  بررسی و مقایسه ظاهری:

تشخیص گوشی‌های فیک (تقلبی) به خاطر شباهت ظاهری زیاد و کیفیت ساخت نزدیک با نمونه اصلی (البته در نمونه‌‌ «های کپی»)  از روی ظاهر بسیار مشکل است. برای بررسی می‌توانید با همراه داشتن یک گوشی اصل و مقایسه همزمان این دستگاه‌ با نمونه پیش رو نمونه فیک (تقلبی) را تشخیص دهید. یا با مراجعه به سایت‌های تخصصی موبایل و بررسی و دانلود کردن عکس‌های نمونه اصلی و مقایسه با نمونه فیک متوجه تفاوت‌های آن‌ها شوید. این روش به خاطر محدودیت (همراه داشتن نمونه اصلی دستگاه) و تشخیص سخت از روی عکس‌های دانلودی در هر شرایطی قابل اجرا نیست.

۶- استفاده از نرم‌افزار AnTuTu Officer (اندروید):

AnTuTu Officer محصول شرکت معروف AnTuTu است که در زمینه تست سخت افزار گوشی‌های مختلف فعالیت دارد. این نرم‌افزار با بررسی برخی مشخصات و تنظیمات داخلی گوشی و همچنین چک کد IMEI دستگاه می‌تواند به شما بگوید که آیا گوشی شما تقلبی است یا خیر. در مرحله نخست ایننرم‌افزار را از یکی از لینک‌های زیر دانلود و روی موبایلی که قرار است خریداری کنید نصب کنید.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟
چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 بعد از دانلود در صورت نیاز و درخواست نرم‌افزار، برنامه را به نسخه جدید بروز رسانی کنید. گوشی و نرم‌افزار حتما باید دسترسی به اینترنت داشته باشد.

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش

پس از آپدیت و اجرای نرم‌افزار صفحه‌ای با رنگ سبز باز می‌شود. در این صفحه با کلیک بر روی دکمه Start مراحل بررسی آغاز می‌شود.

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش

بلافاصله پس از کلیک بر روی دکمه start، اپلیکیشن، دوربین گوشی را به‌طور خودکار فعال می‌کند و در حالت اسکن کدهای QR قرار می‌دهد. در  مرحله بعدی باید در مرورگر کامپیوتر یا دستگاه دوم (موبایل یا تبلت دیگری که از قبل از خرید همراه شماست و باید این دستگاه نیز به اینترنت دسترسی داشته باشد) آدرس y.antutu.com را وارد کنید تا یک بارکد منحصر به فرد روی صفحه نمایش دستگاه دوم (تبلت،موبایل یا رایانه) نمایش داده شود.

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش
تصویر متعلق به صفحه باز شده در دستگاه دوم (موبایل یا تبلت و یا رایانه همراه شما) می‌باشد

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش
تصویر گوشی که قرار است خریداری کنید و در حال اسکن صفحه نمایش رایانه یا دستگاه دوم است

نتیجه بررسی در همان مرورگر دستگاه دوم که با آن به آدرس y.antutu.com مراجعه کرده‌اید نمایش داده خواهد شد، بنابراین نباید مرورگر را ببندید. پس از اتمام فرآیند اگر با صفحه‌ای همانند تصویر زیر مواجه شوید، یعنی گوشی شما معتبر و اصل است.

 

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش
تصویر متعلق به دستگاه دوم است که تایید می کند گوشی نوت ۴ تست شده اصلی است

در صورتی که دستگاه شما فیک (تقلبی) باشد تصویر زیر نمایش داده خواهد شد:

گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهید؟ +آموزش

۷- بررسی قطعات داخلی بکار رفته در دستگاه به کمک نرم‌افزار (اندروید):

چون شرکت‌های سودجو فقط به یکسان سازی ظاهری این دستگاه‌ها می‌پردازند به کمک نرم‌افزارهای تست سخت افزاری مثل اپلیکیشن معتبر «AnTuTu Benchmark» یا «cpu z» شما می‌توانید با بررسی اطلاعات سخت افزاری دستگاه خود که این اپلیکیشن‌ها در اختیار شما می‌گذارند و مقایسه این اطلاعات با مشخصات مندرج کالای اصلی در یکی از سایت‌های معتبر مثل gsmarena و یا سایت‌های معتبر داخلی از اصل بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تصویر مشخصات سخت‌افزاری یک دستگاه گلکسی نوت ۴ را بیان می‌کند

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

تصویر مشخصات سخت‌افزاری یک دستگاه گلکسی نوت ۴ را بیان می‌کند

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 ۷٫۱- نرم‌افزار «cpu z»:

«cpu z» برنامه‌ای است کاربردی برای مشاهده بخش‌ها و مشخصات سخت‌افزاری دستگاه‌های اندرویدی نظیر مقدار رم، حافظه، نوع پردازنده، مشخصات صفحه نمایش و …. می‌باشد.

نرم‌افزار «cpu z» را می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید

10 روش برای تشخیص گوشی اصلی از تقلبی در ایران +آموزش (آماده)
10 روش برای تشخیص گوشی اصلی از تقلبی در ایران +آموزش (آماده)

۷٫۲- نرم‌افزار «AnTuTu Benchmark»:

برنامه‌ای رایگان و کاربردی برای تست کامل بخش‌های مختلف دستگاه‌های اندرویدی نظیر تست حافظه، پردازنده، عملکرد دو بعدی و سه بعدی کارت گرافیک، سرعت خواندن و نوشتن مموری کارت و پایگاه داده IO می‌باشد.

به‌کمک این نرم‌افزار می‌توانید به آسانی سخت افزار دستگاه خود را تست کرده و نمره هر قسمت را با نمودار با نمونه مشابه و اصلی (غیر تقلبی) در سایت برنامه مقایسه کنید. (این سایت تمام دستگاه‌ها را به محض معرفی تست و برای مقایسه با دیگر دستگاه‌های مشابه طبقه بندی می‌کند) به خاطر شبیه سازی ظاهری  دستگاه‌های تقلبی و نبودن قطعات اصلی در اینگونه دستگاه‌ها با این تست و مقایسه نمره عملکرد آن با نمونه اصلی، می‌توانید به اصل بودن گوشی و یا دستگاه اندرویدی خود پی‌ ببرید.

نرم‌افزار «AnTuTu Benchmark» را می‌توانید از لینک‌های زیر دانلود کنید:

10 روش برای تشخیص گوشی اصلی از تقلبی در ایران +آموزش (آماده)
10 روش برای تشخیص گوشی اصلی از تقلبی در ایران +آموزش (آماده)

این نرم‌افزار‌ علاوه بر ارائه مشخصات سخت افزاری به‌علت امکان تست کردن سخت افزار با انیمیشن‌های سنگین و مقایسه امتیاز نهایی آن با نمونه اصلی هر گونه امکان فریب دادن و درج اطلاعات جعلی توسط بعضی نمونه‌های «های کپی» را از بین می‌برد. دستگاه‌های تقلبی به علت نداشتن سخت افزار اصلی و قدرتمند در پایان تست و اعلام نمره نهایی نمی‌توانند با نمونه اصلی رقابت کنند.

در تصاویر زیر ابتدا قسمت INFO همانند نرم‌افزار تست قبلی برای مشاهده قطعات دستگاه نمایش داده شده است.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

در این قسمت با انتخاب گزینه Test دستگاه در مرحله آغاز آزمایش عملکرد قرار می‌گیرید. فقط برای انجام تست نزم‌افزار احتیاج به دانلود فایل جانبی دارد. که با اتصال به اینترنت انجام خواهد شد.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

در این قسمت نمره نهایی و جزئیات عملکرد هر بخش نمایش داده شده است.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

در تصویر زیر با انتخاب گزینه Ranking به مقایسه عملکرد دستگاه با تست انجام شده توسط سایت بر روی دستگاه‌های اندرویدی مشابه پرداخته شده است.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟
در این بخش نمره کسب شده گلکسی نوت ۴ (دستگاه مورد تست ما) عدد شماره ۱۱ و با نام my device مشخص شده است و عدد شماره ۱۰ یک عدد گلکسی نوت ۴ اصلی که سایت قبلا تست کرده است می‌باشد. این دو دستگاه را با هم با انتخاب گزینه compare مقایسه می‌کنیم

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟
در این‌جا یک گلکسی نوت ۴ با تست عملکردی خودش برای اطمینان از اصل بودن دستگاه مقایسه شده است.

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید اختلاف امتیاز دستگاه که در این تست گلکسی نوت ۴ است با امتیاز نهایی گرفته شده توسط شرکت «AnTuTu Benchmark» بسیار نزدیک بوده و این به معنای اصل بودن دستگاه ما بوده است. در نمونه‌های کپی و «های کپی» اختلاف امتیاز به نصف عدد اصلی هم نمی رسد.
۸-  کد مخفی:

برای تشخیص اصلی بودن گوشی‌های سامسونگ هم علاوه بر راه‌های ارائه شده می‌توانید از کد مخفی(#* ۰ #*)  استفاده کنید که در گوشی‌های غیر اصلی این منو اکثرا فعال نیست و یا بسیار ناقص است. برای اطلاع از این روش به این گزارش توجه کنید.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟
۹- نصب نرم‌افزار اندرویدی برای تشخیص گوشی‌های کپی و «های کپی» آیفون:
آیفون از معدود گوشی‌هایی است که به خاطر سیستم عامل انحصاری آن، راه تشخیص اصل بودن آن از نمونه تقلبی بسیار ساده است. آیفون و به طور کلی دستگاه‌های دارای سیستم عامل ios به خاطر سیستم عامل منحصر به فردش امکان کپی دستگاه با این سیستم عامل تقریبا غیر ممکن است پس بهترین راه و ساده ترین روش تشخیص، بررسی امکان نصب نرم‌افزارهای اندرویدی است.

برای این کار می‌توانید از طریق یک سیستم وایرلس یا اینترنت سیم‌کارت به دستگاه مورد بحث متصل و از عدم امکان نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی اطمینان حاصل کنید. ضمنا برای انتقال فایل نصبی نرم‌افزارها هم می‌توانید از بلوتوث استفاده کنید. در مرحله بعدی می‌توانید وجود سنسور اثر انگشت در دستگاه مربوطه را بررسی کنید. دستگاه‌های تقلبی فاقد سنسور می‌باشند و با هر اثر انگشتی دستگاه آنلاک می‌شود.

 

چگونه آیفون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 
از دیگر موارد اختلافی آیفون‌های اصلی با تقلبی می‌توان به امکان بازگشایی کاور پشت دستگاه و امکان افزایش حافظه با وارد کردن کارت حافظه خارجی (میکرو اس‌دی) در برخی آیفون‌های  فیک (تقلبی) یاد کرد. مورد دیگری که بسیار شایع است فروش دستگاه کارکرده به جای نو است.

چگونه آیفون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 

 • راه‌های تشخیص نو بودن گوشی خریداری شده :‌

حتما این موضوع را زیاد شنیده‌اید که پس از مراجعه به یک مغازه، فروشنده اعلام می‌کند که دلیل باز شدن گوشی و روشن شدن آن تست آن در لب مرز بوده است و باید برای ورود به کشور از صحت گوشی اطمینان حاصل کنند. از این دست دلایل در هنگام فروش زیاد به گوش می‌رسد. باید به عرض برسانیم که این گونه دلایل هیچ گونه صحتی ندارد و چه بسا گوشی فروخته شده به شما دست دوم باشد و فروشنده بخواهد مجددا آن را به عنوان گوشی نو بفروشد.

اولین موردی که باید در هنگام خرید گوشی آیفون دقت کرد:‌ پلمپ بودن گوشی می‌باشد. متاسفانه دیده شده است که بسیاری از فروشندگان پس از باز کردن پلمپ گوشی و برداشتن لوازم اصلی آن و قرار دادن لوازم جانبی غیر اصلی آن را مجددا پلمپ می‌کنند. راه تشخیص این مورد داشتن تجربه کافی است. دستگاه‌های اصلی معملا دارای برچسب پلمب هالوگرام است. برای بررسی برچسب قبل از خرید می‌توانید به نمونه عکس‌های کارشناسان که معمولا در سایت‌های بررسی تخصصی موبایل قرارداده می‌شود توجه کنید یا از یک فرد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

تذکر:شماره گیری کد (*#*#۴۶۳۶#*#*) در مورد برخی از گوشی‌های اندرویدی با شماره گیری کد (*#*#۴۶۳۶#*#*) اطلاعات تلفن، میزان مکالمه دستگاه را نمایش داده می‌شود.

روشن نشدن دستگاه تا لحظه خرید شما:

در دستگاه‌های ساخت شرکت اپل پس از روشن کردن باید حتما گوشی مراحل رجیستر و فعال شدن گوشی نمایش داده شود و به ۱۷ زبان مختلف به شما ” سلام ” خواهد شد. در طی مراحل رجیستر شدن باید حتما گوشی به اینترنت وصل شود . این پروسه حدودا ۵ دقیقه زمان خواهد برد. ترجیحا این کار را خودتان انجام دهید و از فروشنده برای انجام مراحل کمک بگیرید .

در مورد گوشی‌های اندرویدی هم روال تقریبا مطابق گوشی‌های اپل است و دستگاه مدت زمانی حدودی ۵ دقیقه برای بالا امدن زمان لازم دارد و بعد از بالا آمدن سیستم عامل اندروید از شما زبان و ریجسترینگ اولیه می‌خواهد و دستگاهی که برای اولین بار روشن شده باشد یک راست وارد منو نمی‌شود.

چگونه گوشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

 

 • گوشی‌های رفرش:

دستگاه‌های رفرش به گوشی‌های بازیافتی اطلاق می‌شود که معمولا بعد از چرخه تولید یکی دو ساله با جمع آوری دستگاه‌های معیوب و بازگشتی (تعمیراتی) توسط شرکت‌های تولید کننده موبایل با ظاهر و بدنه جدید و نو تولید می‌شوند. در بعضی از موارد این دستگاه‌ها در یک کشور ثالث مثل چین در مکان‌های نا مناسب و بدون استاندارد تولید کننده گوشی جمع آوری شده و با تعمیر و سرهم کردن اجزای گوشی‌های بازگشتی، یک گوشی جدید ایجاد می‌کنند و با بسته بندی نو و فاقد گارانتی به کشور‌های مختلف عرضه می‌شود. تشخیص گوشی رفرش از اصلی بسیار مشکل و تخصصی و در شرایطی غیر ممکن است.

بهترین گزینه برای تشخیص این دستگاه‌ها خرید گوشی با گارانتی معتبر، «کارت طلایی» است و این حرف فروشنده که «گارانتی مرکزی دارد» معتبر نیست. البته این مطلب را باید اضافه کرد که گوشی‌های رفرش معمولا با اختلاف یک تا دو ساله بعد از معرفی گوشی توسط کمپانی مربوطه عرضه می‌شود و دلیل آن هم واضح است باید تعداد گوشی‌های برگشتی به حدی برسد تا بتوان از ضایعات آنها گوشی جدید ایجاد کرد. پس می‌توانید دستگاه‌های جدیدی که هنوز از زمان عرضه جهانی آن‌ها، کمتر از یک سال گذشته بدون گارانتی بخرید.

در انتها دستگاه‌هایی را قطعا می‌توان رفرش خواند که شرکت تولید کننده آن‌ها تولید این گوشی‌ها را متوقف کرده باشد و همچنان دستگاه مورد نظر به صورت آکبند در بازار موجود باشد.

 • گوشی‌های ریجستر نشده (قاچاق)

در مورد گوشی‌های قاچاق و ریجستر نشده کار زیادی نمی‌شود انجام داد. این دستگاه‌ها معمولا بدون جعبه و برچسب وارد ایران شده و برای آن‌ها در کشور بقیه وسایل جور می‌شود. اینگونه دستگاه‌ها معمولا گارانتی ندارند و برای شناسایی آن‌ها مطابق مطالب ابتدایی بحث باید به بررسی جعبه و کد IMEI بسنده کرد.

این دستگاه‌ها برای کار در ایران مشکل خاصی ندارند و فقط در مورد اینگونه دستگاه‌ها باید مراقب باشید که گوشی خریداری شده تحت اپراتور نباشد (گوشی‌های تحت اپراتور: رويه ارائه سيمكارت به انضمام گوشي به گونه‌اي است كه اپراتورها معمولا در زمان فروش سيمكارت، يك گوشي‌ نيز در اختيار مشترك قرار مي‌دهند كه اين گوشي تنها تحت ليسانس اپراتور بوده و با سيمكارت‌هاي آن فعال مي‌شود.

به اين ترتيب اپراتور براي عرضه گوشي با سيمكارت خود با شركت‌هاي سازنده گوشي‌هاي موبايل قرارداد همكاري منعقد مي‌كند و براي تشويق مشترك به خريد گوشي و سيمكارت تخفيف قابل توجهي ارائه مي‌كند. به عنوان مثال یک گوشی آیون ۶S آنلاک یعنی بدون اپراتور در بازار حدود ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان است و این در حالی است که همین دستگاه با اپراتور امریکایی ورایزن حدود ۷۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد).

اینگونه خدمات در کشور ما با اپراتورهای موبایل داخلی ارائه نمی‌شود و این بدان معناست که اگر دستگاهی خریداری کنید تحت هر اپراتوری (اندروید یا آیفون) با سیم کارت‌های داخلی فعال نخواهد شد.

۱۰ – راه تشخیص گوشی‌های تخت اپراتور فقط قراردادن سیم‌کارت داخلی ایران و آنتن‌دهی و برقراری مکالمه است.

اطلاعات و نکات مهم در مورد خرید گوشی دسته دوم یا در اصطلاح (کارکرده)

استاندارد

 

Samsung Group

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای برخی افراد داشتن تلفن همراه پیشرفته که قیمت مناسبی هم داشته باشد به معنی صرفه جویی در هزینه ها است حتی به قیمت خریدگوشی دست دوم. اما باید در نظر داشت که بازار موبایل‌های دست دوم پر است از تلفن‌های دزدی که قفل شده و البته تلفن‌های خرابی که کارایی‌هایشان را از دست داده‌اند.

تنها ویژگی خرید یک تلفن همراه کارکرده، قیمت پائین تر آن است و در عین حال برای بهره بردن از یک قیمت مناسب‌تر باید وجود ریسک‌هایی را نیز احتمال داد چراکه موبایل دست دوم معمولا از گارانتی خارج شده است و بنابراین مسئولیت هر مشکلی، با خریدار خواهد بود.

وب‌سایت lifehacker، در گزارشی به افرادی که تصمیم دارند یک موبایل دست دوم خریداری کنند توصیه‌هایی کرده است که از آن جمله می‌توان به «قفل نبودن» تلفن همراه اشاره کرد.

پیش از خرید موبایل کارکرده بهتر است مطمئن شوید که موبایل قفل نباشد و تمام پسوردهای مورد نیاز برای استفاده از آن به خصوص در تلفن‌های اپل را از فروشنده یا صاحب قبلی تلفن دریافت کنید.

از سوی دیگر لازم است قیمت تلفن دست دوم را با قیمت موبایل‌های نو موجود در بازار که ممکن است ویژگی‌های مشابهی داشته باشند، مقایسه کنید تا در صورت امکان با همان بودجه، یک موبایل نو با ضمانت‌نامه بخرید.

اما برای کسانی که تلفن همراه هوشمند دوست دوم خریداری می‌کنند، توجه به نکات بیشتری پیشنهاد می‌شود، تا آن‌جا که لازم است برای خرید یک تلفن هوشمند، کابل شارژ، لپ‌تاپ، سیم‌کارت، سیم هدفون و microSD خود را همراه داشته‌ باشید و به محض دریافت تلفن و پیش از پرداخت، موارد زیر را بررسی کنید:

۱٫ ظاهر تلفن همراه را چک کنید: لازم است بدنه موبایل صفحه نمایش و لنز دوربین به خوبی بررسی و وجود خش یا خوردگی در هر کدام از قسمت‌ها وجود دارد، مشخص شود. همچین باید مطمئن شوید که تلفن همراه آب‌خوردگی ندارد، علاوه بر آن بهتر است در صورت امکان نگاهی نیز به باتری موبایل بیندازید. همچنین هر قسمتی از موبایل که قابل باز کردن باشد لازم است باز شود تا بتوانید داخل آن را چک کنید.

۲٫ همه پورت‌ها را بررسی کنید: سیم هندزفری خودتان را به موبایل وصل کنید و به یکی از فایل‌های داخل آن گوش بدهید، کابل شارژ را نیز به لپ تاپ وصل کنید، اگر تلفن با لپ‌تاپ شارژ بشود با پریز نیز شارژ خواهد شد.

۳٫کد تست موبایل را وارد کنید: هر تلفن هوشمندی یک کد سرویس دارد که با وارد کردن آن می‌توانید به فهرستی برای چک کردن بخش‌های مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلفن دسترسی پیدا کنید. برای پیدا کردن این کد کافی است مدل تلفن مورد نظر خود را در گوگل جست‌وجو کنید،ما برای شما مقداری از این کد ها را که در تمامی مدل های سری سامسونگ کاربرد دارد در صفحه زیر قرار داده ایم ؛ برای مشاهده کدها بروی آدرس کوتاه شده زیر کلیک کنید.

http://goo.gl/N4gzWY

 

برای مثال به محض وارد کردن کد *#۰*# در شماره‌گیر Samsung Galaxy S3 تلفن شروع به چک کردن بخش‌های مختلف از جمله صفحه نمایش، صفحه لمسی، اسپیکر، دوربین‌ها، ویبره، سنسور و بسیاری از بخش‌های دیگر خود می‌کند.

۴٫ سیم کارت را داخل تلفن قرار دهید: با تلفنی که قرار است بخرید، تماس تلفنی برقرار کنید، با آن یک پیامک بفرستید و به اینترنت وصل شده و یک وب سایت را باز کنید. این کار بهترین روش برای این است که مطمئن شوید قسمت‌های اصلی تلفن به خوبی کار می‌کند.

معرفی کد دستوری تست گوشی های سامسونگ ارائه شده توسط TITANIC

استاندارد

در این قسمت تیم ما قصد دارد مقداری از کد های دستوری مهم برای اطلاع از سیستم ها سنسور ها وتست حرفه ای گوشی بدون نصب نرم افزار ، قبل از خرید گوشیتان حتما این تست را انجام دهید ، این کد ها تست شده در گوشی های گروه سامسونگ گلگسی و نوکیا ۱۸۰۰ می باشند:

Samsung Logo

*#۰*#

*#۱۲۳۴#

سیستم کوچک کننده سایز عکس Resize photos

استاندارد

سایت کوچک کننده سایز عکس

 

 

 

معرفی سیستم کوچک کننده سایز عکس ارائه شده توسط تیم تایتانیک

برای ورود به سیستم کوچک کننده سایز عکس بر روی لینک زیر کلیک کنید.


System resize photos